środa, 23 stycznia 2013

Praski Festiwal Filmów Młodzieżowych dla młodych talentów

Po raz szósty w Warszawie odbędzie się Praski Festiwal Filmów Młodzieżowych, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Serduszko dla Dzieci we współpracy z marką Wedel. Uczestnicy będą walczyć o cenne Praskie Klisze, nagrody pieniężne oraz pierwszy raz w historii Festiwalu – Nagrodę Internautów im. Emila Wedla w postaci czekoladowej kamery.


Praski Festiwal Filmów Młodzieżowych od lat niezmiennie cieszy się popularnością wśród młodzieży, a to za sprawą możliwości przedstawienia swojej własnej twórczości. Jego celem jest przede wszystkim rozpowszechnianie amatorskiej, niezależnej sztuki filmowej, tworzonej przez dzieci i młodzież do 18 roku życia. Tegoroczna, szósta już edycja konkursu, skupiać będzie młodych, utalentowanych twórców filmów dokumentalnych oraz reportaży filmowych. Filmy oceniane będę przez jury, w skład którego od lat wchodzą artyści oraz osoby ściśle związane z branżą filmową. Dla zwycięzców przewidziane są cenne nagrody:

•    Złota Praska Klisza oraz 3 000 złotych
•    Srebrna Praska Kliszka oraz 2 000 złotych
•    Brązowa Praska Klisza oraz 1 000 złotych


Na festiwalu zostanie przyznana także Nagroda Publiczności – unikalna czekoladowa rzeźba w kształcie kamery. Fundatorem Nagrody Publiczności oraz nagrody za drugie miejsce w konkursie jest najstarsza w Polsce czekoladowa marka Wedel. Specjalnie dla młodych filmowców biorących udział w konkursie, zorganizowano także warsztaty filmowe mające na celu poszerzanie umiejętności młodych twórców i inspirowanie ich do dalszych działań. Zgłoszenia do Praskiego Festiwalu Filmów Młodzieżowych można nadsyłać do 15 lutego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz